List of the theses I supervised in the past follows (
back to my homepage
):
2023:
Fedor Agarshev: Programovanie robotických stavebníc v jazyku Python (BSc.)
(Programming Robotic Sets in Python)
Lenka Čakurdová: Škola mladých matematikov (BSc.) - Kombinatorika
(School of Young Mathematicians - Combinatorics)
Matúš Granec: Robocup at Home Education (BSc.)
Lukáš Kostrian: Strojové učenie pohybov humanoidného robota Lilli (BSc.)
good job
(Machine Learning of a Humanoid Robot Lilli)
Filip Piták: Systém pre dlhodobú správu zadaní úloh (BSc.)
(Long-term Management of Task Specifications System)
Katarína Tibenská: Škola mladých matematikov (BSc.) - Zhodné zobrazenia
nice
(School of Young Mathematicians - Rigid Transformations)
Peter Verčimák: Systém pre programovanie robotického drona s počítačovým videním (BSc.)
cool
(System for Programming Robot Drone with Computer Vision)
Matej Dráb: Pracovná plocha výskumníka (Mgr.)
(Researcher's Desktop)
2022:
Martin Mašek: Vyšší programovací jazyk dátových tokov (Mgr.)
(Higher-Level Data-Flow Programming Language)
2021:
Alexander Szendy: Mapovanie prostredia mobilného robota (Mgr.)
(Mobile Robot Mapping its Environment)
Martin Stolárik: Výučbový robot vytvorený na 3D tlačiarni (BSc.)
(3D Printed Educational Robot)
Ján Špirka: Modulárny systém pre spravovanie obsahu prezentácie výskumnej skupiny na Internete (BSc.)
useful
(Modular System for Content Management of Presentation of a Research Group on the Internet)
Marek Ďurana: Grafy funkcií pre zrakovo hendikepovaných žiakov (BSc.)
has potential
(Function graphs for visually impaired students)
2020:
Adrián Matejov: Efficient Convolutional Neural Networks Recognizing Driveable Trails (Mgr.)
the best
(Efektívne konvolučné neurónové siete rozpoznávajúce zjazdné chodníčky)
Tomáš Bočinec: Simulátor navigácie v Automatickom transportnom systéme (Mgr.)
(Simulator of navigation in Automatic Transport System)
Gabriel Halasi: Humanoid Robot Lilli (Mgr.)
useful
(Humanoidný robot Lilli)
Marej Dráb: Simulovaný fyzikálny experiment (BSc.)
(Simulated Physics Experiment)
Tomáš Kosec: Algoritmy riadenia humanoidného robota (BSc.)
(Algorithms for Humanoid Robot Control)
Martin Slimák: Distribuovaná riadiaca infraštruktúra mobilného robota (BSc.)
new ROS :-)
(Distributed Control Infrastructure of a Mobile Robot)
2019:
Michal Fikar: Local Map for a Robot for the RoboTour Contest (Mgr.)
it works
(Lokálna mapa pre robota do súťaže RoboTour)
Dušan Matejka: Lokalizačný systém pre mobilného robota (Mgr.)
SICK! :)
(Localization System for a Mobile Robot)
Martin Šomodi: Deep learning in Analysis of Precipitation from Radar Data (Mgr.)
interesting!
(Hlboké učenie pre analýzu zrážok z radarových dát)
Filip Pavlove: Air Polution Prediction with Machine Learning Algorithms (BSc.)
good job
(Predpoveď znečistenia ovzdušia algoritmami strojového učenia)
2018:
Dominik Knechta: Programming Language for Creating Interactive Web Applications (Mgr.)
(Programovací jazyk na vytváranie interaktívnych webových aplikácií)
Lívia Kupčuliaková: Framework pre výuku Java EE (Mgr.)
team player++
(Framework for Teaching Java EE)
Peter Kuljovský: Dátové toky ako paradigma pre paralelné programovanie (Mgr.)
very cool
(Dataflow as the Parallel Programming Paradigm)
Martin Mašek: Záznam, spracovanie a vizualizácia diagnostických údajov z testovacích jázd nákladných vozidiel (Bsc.)
impressive
(Recordning, Processing and Visualization of Diagnostic Data from Test Drives of Trucks)
Adrián Kocúrek: Paralelné výpočtové spracovanie spektroskopických dát (BSc.)
(Parallel Computational Processing of Spectroscopic Data)
2017:
Tamás Bilek: Evolúcia morfológie (BSc.)
interesting
(Evolving Morphologies)
Ladislav Bilisics: Softvérová infraštruktúra pre Fablab.SK (BSc.)
(Software Infrastructure for FabLab SR)
Alex Mendel: Robot Tatrabot rieši hru Sokoban (BSc.)
(Tatrabot Robot Solves Sokoban Game)
Ján Paholík: Automatický systém na hranie stolových hier (BSc.)
(Automatic System for Playing Table Games)
Matej Vilk: Webová aplikácia pre správu súťaže FIRST LEGO League (BSc.)
(Web Application for the FIRST LEGO League Contest Management)
Radoslav Zeman: Integrovaný navigačný systém pre mobilného robota (BSc.)
(Integrated Navigation System for a Mobile Robot)
Miroslav Gregorec: Pracovná plocha výskumníka (Mgr.)
(Researcher's Desktop)
Jozef Dúc: Robotour with Laser Range Sensor (Mgr.)
useful team player
(Robotour s laserovým senzorom na meranie vzdialenosti)
Veronika Pohorencová: Educational Programming Language for Creating Interactive Web Applications (Mgr.)
hard working
(Edukačný programovací jazyk na vytváranie interaktívnych webových aplikácií)
Denis Spišák: Výuková webová aplikácia na programovanie GPU (Mgr.)
(Educational web applications for GPU programming)
2016:
Ákos Hervay: Vizuálny programovací jazyk guľového robota Sphero - aplikácia pre PC (BSc.)
(Visual Programming Language for spherical robot Sphero - application for PC)
Matej Kellner: Výuková aplikácia demonštrujúca fyzikálny princíp (BSc.)
(Educational Application Demonstrating a Principle from Physics)
Zuzana Majeríková: Interaktívna výuková webová aplikácia na riešenie úloh o pravdepodobnosti (BSc.)
diligent
(Interactive Educational Web Application for Solving Tasks in Probability)
Martin Mečiar: Optimalizácia priradenia tímových projektov riešiteľským skupinám (BSc.)
(Optimization of Assignment of Projects to Teams)
Michal Rakovský: Rozšírenie jazyka Imagine Logo o programovanie GPU (BSc.)
(Extending Imagine Logo with GPU Programming)
Tomáš Žitňanský: Interaktívna výuková webová aplikácia na riešenie úloh o matematických hrách (BSc.)
(Interactive Educational Web Application for Solving Tasks in Mathematical Games)
Tomáš Gunčaga: Subsymbolická umelá inteligencia na platforme OpenCL s aplikáciou v robotike (Mgr.)
(Subsymbolic Artificial Intelligence on OpenCL Platfrom with an Application in Robotics)
Peter Dobsa: Celulárne automaty s nepravidelnou mriežkou (Mgr.)
brilliant student
(Cellular Automata with Irregular Mesh)
2015:
Richard Jurík: Mobilný autonómny robot s počítačovým videním (Mgr.)
(Mobile Autonomous Robot with Computer Vision)
Michal Moravčík: Autonómny mobilný robot pre súťaž Robotour (Mgr.)
1st place winner
(Mobile Autonomous Robot for the Robotour Contest)
Peter Pukančík: Robotický systém pre hranie stolovej hry (Mgr.)
(Robotic System for Playing a Board Game)
Ondrej Slovák: Pokročilé experimenty s robotickou stavebnicou EV3 (Mgr.)
(Advanced Experiments with EV3 Robotics Construction Set)
Marek Tučáni: Mobilný inteligentný robot s ramenom a stereovidením (Mgr.)
gets stuff done
(Mobile Intelligent Robot with Arm and Stereovision) (
software.zip)
Marián Jonis: Výukový program demonštrujúci fyzikálny princíp (BSc. 2015}
(Educational Program Demonstrating a Principle from Physics)
Juraj Karlubík: Vizuálny programovací jazyk pre guľového robota Sphero - aplikácia pre Android (BSc.)
(Visual Programming Language for Round Robot Sphero - Android Application)
Michal Sejč: Výuková aplikácia demonštrujúca princípy v elektrických obvodoch (BSc.)
(Educational Application on Electrical Circuits Principles)
Denis Spišák: Prevádzka portálu projektov výukovej robotiky Centrobot (Bsc.)
(Deployment of Centrobot Portal for Educational Robotics Projects)
Monika Švaralová: Výukový program demonštrujúci matematický princíp (BSc.)
good
(Educational Program Demonstrating a Mathematical Principle)
2014:
Miroslav Beka: Evolution of Growing and Irregular Cellular Automata (Mgr.)
Marína Madová: Robot Poštár (Mgr.)
(Robot Postman)
Ondrej Brichta: Pracovná plocha výskumníka (BSc.)
(Researcher's Desktop)
Janos Farkas: Diagramatická Konverzia Súborov (submitted for BSc.)
(Diagramatic File Conversion)
Marek Melicherčík: Výukové prostredie na programovanie mobilného guľového robota (BSc.)
(Educational Environment for Programming a Mobile Spherical Robot)
Marek Jelen: Portál projektov výukovej robotiky Centrobot (BSc.)
(Centrobot Portal for Educational Robotics Projects)
Péter Dobsa: Konštrukcia stavových automatov evolučnými algoritmami (BSc.)
(FSA Construction using Evolutionary Algorithms)
2013:
Danica Zajacová: Evolučné algoritmy pre tvorbu rozvrhov (Mgr.)
survived
(Evolutionary algorithms for Timetables)
Ondrej Balún: Program pre súťaž Simulated Car Racing (BSc.)
(Program for Simulated Car Racing Contest)
Andrej Jursa: Nový dlhodobý viacúčelový sklad zadaní (BSc.)
useful
(New longterm multipurpose storage of tasks)
Jozef Belko: Výukový program demonštrujúci fyzikálny princíp (BSc.)
hardly passed
(Educational program demonstrating concepts of Physics)
2012:
Daniel Skalický: Myš v bludisku s poitačovým videním (BSc.)
(Micromouse with Computer Vision)
Peter Pukančík: Riadici systém s inverznou kinematikou pre mobilné robotické rameno (BSc.)
(Control System with Inverse Kinematics) (
software.zip
)
Pavel Melo: Osobné účtovníctvo na webe (BSc.)
(Personal accounting on the web)
2011:
Stanislav Hreha: Evolúcia stavových automatov (Mgr.)
hero
(Evolution of State Automata)
Peter Jurčo: Reinforcement Learning v Robotike (Mgr.)
(Reinforcement Learning in Robotics)
Jakub Kondela: Bayesovské programovanie robotov (Mgr.)
(Bayesian Robot Programming)
Miroslav Nadhajský: Robotour (Mgr.)
good job!
Lukáš Riško: Pravdepodobnostná robotika v lokalizácii, mapovaní a plánovaní (Mgr.thesis)
(Probabilistic Robotics in localization, mapping, and planning)
Andrej Bihuň: Gmail Assistant (BSc.)
Dagmar Havelková: Editor diagramov pre vzdialených používateľov (BSc.)
(Diagram editor for remote users)
Pavol Hudec: Simulátor robotických plachetníc (BSc.)
(Robotic sailing simulator)
Katarína Matysová: Pracovná plocha výskumníka (BSc.)
excellent
(Researcher's Desktop)
Róbert Maurer: Fly Algorithm (BSc.)
Erik Melicher: Experimenty s autopoietickými systémami (BSc.)
Šimon Miklušičák: Ballbot (BSc.)
Adam Poldauf: Vizuálny jazyk na konverziu súborov (BSc.)
(Visual language for conversion of files),
program
Lukáš Slovák: Výukový program demonštrujúci fyzikálny princíp (BSc.)
good job!
(Educational software demostrating principle from Physics),
program
Tomáš Štibraný: Lokalizácia robota pomocou senzorov na meranie vzdialenosti (BSc.)
(Robot localization using distance sensors)
2010:
Daniela Lehocká: Didaktické materiály k téme robotické stavebnice a Imagine Logo (DVUI.)
(Didactic materials for the topic robotics construction sets and Imagine Logo)
Jana Baran: Cellular Embryogenic Representations for Evolutionary Design (Mgr.)
cool
Mikuláš Pataky: Robotické laboratórne experimenty pre stredoškolskú fyziku (Mgr.)
(Robotics laboratory experiments for secondary school physics)
Ján Rajníček: Portál výukovej robotiky pre projekt Centrobot (Bsc.)
(Centrobot Portal for Educational Robotics)
Jozef Čechovský: Informačný systém pre riadenie a vyhodnocovanie súťaže (BSc.)
(Information system for controlling and evaluating a contest)
Andrej Kiss: Plánovač stretnutí pre webstránky KAI (BSc.)
(Meeting Planner for KAI website)
Peter Nosál: Mobilné telefóny ako platforma v projektoch Imagine (BSc.)
nice topic
(Mobile phones as a platform for Imagine Projects)
Vladimír Šatura: SBOT Sokoban (BSc.)
Dominik Mišanič: Lokalizácia za použitia senzorov na meranie vzdialenosti (BSc.)
(Localization using distance sensors)
Michal Slavkovský: Autopoiesis in Artificial Life (BSc.)
2009:
Peter Jurčo: Dlhodobý viacúčelový sklad úloh na cvičenia (BSc.)
hero
(Longterm Multipurpose Store for Exercise Tasks)
Ladislav Benc: Architektúry objektových hierarchií (BSc.)
(Architectures of Object Hierarchies)
Lukáš Riško: Pravdepodobnostné mapovanie v diaľkovoovládanom robotickom laboratóriu (BSc.)
good stuff
(Probabilistic mapping in remotely-operated robotics laboratory)
Jakub Kondela: Bayesovské programovanie robotov (BSc.)
difficult topic
(Bayesian Robot Programming)
older:
Juraj Plavčan: Reprezentácie v evolučnom dizajne (Mgr.)
very cool
(Representations in Evolutionary Design)